III Walentynkowy turniej piłki halowej o Puchar Dyrektora ZSCKR w Nowosielcach

• 01 marca 2019 00:00

Dnia 27 lutego 2019 roku w Hali Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach odbył się turniej piłki halowej klas 3 gimnazjum i 8 klas szkoły podstawowej o Puchar Dyrektora ZSCKR w Nowosielcach. Do turnieju zgłosiło się 11 szkół (około 120 zawodników) z powiatu sanockiego, brzozowskiego, leskiego i drużyna z 1 klasy ZSCKR z Nowosielec.

Drużyny podzielone zostały na 4 grupy 3 drużynowe, czas meczów w grupie wynosił 10 min, zawody prowadziło 2 sędziów i obowiązywały przepisy gry w piłkę halową. Awans do półfinału uzyskały drużyny z Beska, Tarnawy, Pobiedna, Niebieszczan, Myczkowa, Wzdowa, Długiego i Zarszyna. Po bardzo pięknych akcjach, zaciętych i emocjonujących meczach oraz walce do ostatnich sekund spotkania, gdzie o wyniku końcowym musiały decydować rzuty karne (2 mecze zakończyły się po rzutach karnych) awans do finałowej czwórki uzyskały drużyny z Beska, Tarnawy, Długiego i z Niebieszczan. W Finale drużyny rozegrały mecze systemem, każdy z każdym, a o zajęciu pierwzego miejsca decydował oststni mecz pomiędzy Gimnazjum z Tarnawy Dolnej i Szkoły Podstawowej z Długiego zakończony wynikiem 1:0 dla zawodników z Tarnawy, która to drugi raz z rzędu cieszyła się z wygrania Walentynkowego Turnieju o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach.

Finał:

SP Besko – Gimnazjum Tarnawa Dolna                      2:1