Aktualności I-szy Turniej Rolnictwa Cyfrowego  - I miejsce

I-szy Turniej Rolnictwa Cyfrowego - I miejsce

• 20 marca 2024 10:48

W dniu dzisiejszym uczestniczyliśmy w Europejskim Forum Rolniczym w Jasionce k/Rzeszowa. Mieliśmy możliwość uczestnictwa w panelach dotyczących innowacji w rolnictwie i produkcji żywności, a przede wszystkim cała grupa wzięła udział w I-szym Turnieju Rolnictwa Cyfrowego. Na 7 szkół z Polski, które przyjechały do Jasionki zdobyliśmy I-sze miejsce indywidualne - Tomek Majka.  Po zaciętych rozgrywkach praktycznych i  odpowiedziach ustnych  I-sze miejsce również należało do naszej drużyny w składzie: Tomek Majka, Kacper Kowalczuk, Karol Kamiński.

I-szy Turniej Rolnictwa Cyfrowego należał do naszej Szkoły!

Należy dodać, że cała grupa brała udział w eliminacjach, po których tylko trzy szkoły były kwalifikowane do dalszej tury praktycznej i następnie do odpowiedzi ustnych. Lista naszych zwycięzców na zdjęciu.
Gratulacje dla uczestników i zwycięzców Turnieju oraz nagrody wraz z Komisją Konkursową, wręczył wiceminister Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Podsekretarz Stanu, Pan Adam Nowak, którego zakresem działania m.in. Departamentu Innowacji, Cyfryzacji i Transferu Wiedzy, podlegają również szkoły rolnicze MRiRW. Nagrody rzeczowe jakie zdobyli uczniowie dla naszej szkoły to: rzutnik multimedialny i wózek z narzędziami firmy Claas.

Fundatorami nagród byli: Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, Firma Claas i AGROCOM Polska.

Dziękujemy uczestnikom i gratulujemy zwycięstwa.

Tomasz Prawda
Grzegorz Pinczuk