Aktualności Debata uczniowska o polskiej wsi w Unii Europejskiej

Debata uczniowska o polskiej wsi w Unii Europejskiej

• 26 maja 2024 12:10

W piątek, 24 maja 2024 roku, uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach mieli okazję uczestniczyć w debacie pod hasłem: Polska wieś w UE – przemiany a oczekiwania  młodych rolników. Gościem honorowym debaty była pani Elżbieta Łukacijewska – Posłanka do Parlamentu Europejskiego VII, VIII i IX kadencji.

Rozmowy na temat Parlamentu Europejskiego, przyszłości polskiego rolnictwa i polskiej wsi, bogactwa Unii Europejskiej w jej różnorodności, a także korzyści działania w unijnym  Programie Erasmus+ były niezwykle merytoryczne i przebiegały w bardzo przyjaznej atmosferze..

Wydarzenie wpisuje się w obchody 20-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej i zostało zgłoszone do Biura Sekretariatu Europejskiego Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Robert Piechocki