Irlandzkie praktyki uczniów ZS CKR w Nowosielcach
2018-11-05 18:31:29
Pierwsze miesiące roku szkolnego 2018/19 były czasem intensywnej pracy uczniów oraz nauczycieli Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach zaangażowanych w realizację kolejnego już projektu finansowanego z funduszy unijnych.
29 września br. z irlandzkiego miasta Sligo wróciła ostatnia  grupa praktykantów. W sumie z oferty projektu Irlandzkie  praktyki uczniów ZS CKR w Nowosielcachskorzystało aż 40 osób (21 uczniów technikum żywienia i usług gastronomicznych, 4 uczniów technikum mechanizacji rolnictwa, 11 uczniów technikum weterynarii oraz 4 uczniów technikum systemów i urządzeń energetyki odnawialnej). Miesięczny staż w irlandzkich przedsiębiorstwach jest dla młodzieży bardzo ciekawą oraz atrakcyjną przygodą. Wiąże się uzyskaniem nowych doświadczeń zawodowych, podnoszeniem kompetencje z języka angielskiego, a także poznawaniem Irlandii, jej kultury oraz  przyrody.

Irlandzkie  praktyki uczniów ZSCKR w Nowosielcach projekt realizowany na zasadach programu Erasmus+,  ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój ( PO WER ) w ramach projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego”.

Robert Piechocki