Wymiana uczniów technikum architektury krajobrazu z Polski, Niemiec i Francji
2018-10-09 20:59:06
W dniach 22.09 – 28.09 odbyła się kolejna część wymiany młodzieży kierunku Technikum architektury krajobrazu szkół z Nowosielec, oraz Niemiec i Francji. Tym razem wymiana odbywała się w Niemczech w okolicach Drezna. Podczas pobytu oprócz zajęć integracyjnych uczniowie poznawali charakterystyczne jurajskie elementy krajobrazu Saksonii, a także zabytki Drezna takie jak Zwinger i tarasy Drezdeńskie. Dodatkowo wzbogacali  wiedzę z zakresu projektowania i zakładania elementów małej architektury ogrodowej. Na terenie gospodarza pobytu, szkoły w Dreźnie, grupa wykonywała fragment pokazowej nawierzchni pieszej zbudowanej z różnych materiałów i elementów wykończeniowych.
To już druga edycja takiej wymiany uczniów architektury krajobrazu. Prawdopodobnie  w przyszłym roku zorganizowany będzie kolejny cykl wymiany składający się z tygodniowych wyjazdów do Niemiec i Francji, oraz pobytu w Polsce w Nowosielcach dla kolejnej grupy uczniów.