Irlandzkie praktyki uczniów ZSCKR w Nowosielcach
2018-08-29 21:51:55
Czas wakacji był okresem wytężonej pracy dla uczniów oraz nauczycieli Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach zaangażowanych w realizację kolejnego już projektu finansowanego z funduszy unijnych. 30 czerwca br. z Irlandii wróciła pierwsza grupa praktykantów. Wśród nich było 10 uczniów technikum żywienia i usług gastronomicznych, 4 uczniów technikum mechanizacji rolnictwa oraz 6 uczniów technikum weterynarii. Natomiast 2 września br. do Irlandii wyjeżdża II grupa złożona z 11 uczniów technikum żywienia i usług gastronomicznych, 4 uczniów technikum systemów i urządzeń energetyki odnawialnej, oraz 5 uczniów technikum weterynarii. W sumie aż 40 uczniów ZS CKR w Nowosielcach skorzysta z szansy na miesięczny staż zawodowy w irlandzkich przedsiębiorstwach, co wiąże się uzyskaniem nowych doświadczeń zawodowych, podnoszeniem kompetencji z języka angielskiego, a także poznawaniem Irlandii, jej kultury oraz  przyrody.

Irlandzkie  praktyki uczniów ZSCKR w Nowosielcach projekt realizowany na zasadach programu Erasmus+,  ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój ( PO WER ) w ramach projektu „ Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego”.