AGROTECH XXIII Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej w Kielcach
2017-03-28 14:31:48
23 Targi AGROTECH w Targach Kielce w dniach od 17 do 19 marca odwiedziło ponad  71 tyś. osób!  Wśród zwiedzających byli uczniowie ZSCKR w Nowosielcach wraz z opiekunami.
Najnowsze osiągnięcia branży rolniczej prezentowało 750 wystawców z 20 krajów świata. Można było obejrzeć ciągniki, maszyny rolnicze, nawozy, nasiona, pasze i wiele innych produktów potrzebnych w  nowoczesnym gospodarstwie rolnym. Nie zabrakło liderów rynku rolniczego na świecie z ciekawymi ekspozycjami – atrakcyjnie prezentował się New Holland, Case IH, John Deere, Ursus, Kubota, Claas i wielu, wielu innych przedstawicieli branży.
Uczestnicząc w spotkaniach z przedstawicielami różnych firm pracujących dla potrzeb rolnictwa, mogliśmy z bliska przyjrzeć się najnowszym rozwiązaniom technicznym w ciągnikach i maszynach rolniczych.
Uczniowie zaopatrzyli się w prospekty i inne materiały reklamowe oraz zdobyli dodatkową wiedzę i doświadczenie, które mogą przenieść do własnych gospodarstw, jak i wykorzystać na lekcjach zajęć zawodowych.
Gratulacje składamy uczniowi naszej szkoły Damianowi  Szumańskiemu, który ponownie  zdobył  I miejsce w konkursie wiedzy ogólnej  organizowanej na stoisku firmy Case IH. (Poprzedni tytuł zdobył na targach Bednary 2016).