Dzień Otwarty Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku
2017-03-16 20:27:35
„Gospodarka, głupcze!” (It’s the economy, stupid”) – brzmiał slogan wyborczy Billa Clintona w zwycięskiej kampanii prezydenckiej w 1992 roku. W obecnym czasie karierę robi jego parafraza, hasło „Edukacja, głupcze!”, często używane w publicystycznych komentarzach, programach wyborczych czy raportach z badań naukowych. W powszechnym odczuciu wiedza i praktyczne umiejętności nabywane w procesie edukacji oddziałują w coraz większym stopniu na poziom dobrobytu jednostek, grup społecznych oraz rozwój regionów i całych gospodarek.
Utożsamiając się z tym stwierdzeniem, uczniowie klas maturalnych wraz z opiekunami uczestniczyli w Dniu Otwartym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku. Była to doskonała okazja do zapoznania się z bogatą ofertą kierunków i specjalności dedykowanych dla przyszłych studentów. Wśród prezentowanych kierunków kształcenia szczególną uwagę uczniów zwróciły: gospodarka w ekosystemach rolnych i leśnych oraz ekonomia. W trakcie spotkań w instytutach i zakładach wykładowcy i studenci w interesujący sposób przygotowali prezentacje, na których przedstawiali osiągnięcia i opowiadali o swojej działalności, chętnie dzielili się wiedzą na temat warunków studiowania oraz możliwości naukowych. Na przygotowanych stoiskach w atrakcyjnej formie przedstawiali poszczególne kierunki, specjalizacje, koła naukowe i liczne organizacje studenckie, dzięki czemu uczniowie mogli bliżej zapoznać się z propozycją zarówno edukacyjną, jak i sportowo-kulturalną uczelni.
Wybór własnej drogi po zdaniu egzaminu maturalnego to poważna decyzja. Uczestnictwo w Dniu Otwartym PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku na pewno pomoże podjąć tę właściwą.