TECHNIKUM PROWADZĄCE KSZTAŁCENIE DLA MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH W ZAWODACH:

ODDZIAŁ  MIĘDZYKLASOWY- O PROFILU STRAŻACKIM

Absolwenci naszej szkoły zdobędą wiedzę i umiejętności udokumentowane certyfikatami odbytych szkoleń przydatne w szeregach Straży Pożarnej. Przyszli strażacy będą brać udział w zajęciach praktycznych w jednostkach straży pożarnych w ćwiczeniach z wykorzystaniem sprzętu technicznego i szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

TECHNIK ROLNIK – zawód przygotowuje do samodzielnego prowadzenia gospodarstw rolniczego, prowadzącego produkcję roślinną, zwierzęcą i przetwórstwo rolnicze w kraju i Unii Europejskiej, a także do podjęcia pracy w przedsiębiorstwach produkcyjnych, handlowych i usługowych.

TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU – w trakcie nauki uczniowie zdobywają wiedzę z zakresu urządzania, pielęgnowania terenów zielonych i zadrzewień, projektowania elementów architektury krajobrazu. Zdobyte umiejętności umożliwiają podjecie pracy w firmach związanych z ochroną i kształtowaniem środowiska oraz prowadzenie własnej działalności związanej z zakładaniem i konserwacją terenów zielonych.

TECHNIK AGROBIZNESU – zawód przygotowuje do prowadzenia działalności gospodarczej, rolniczej, do wykonywania zadań związanych z wytwarzaniem produktów rolniczych, marketingiem i sprzedażą, a także do technicznej i finansowej obsługi działalności na obszarach wiejskich.

TECHNIK MECHANIZACJI ROLNICTWA – absolwenci zdobywa umiejętności wykonywania prac związanych z użyciem maszyn i urządzeń w produkcji rolniczej. Diagnozuje uszkodzenia, nadzoruje, wykonuje demontaż, naprawy i montaż maszyn i urządzeń rolniczych. Zawód przygotowuje do podjęcia pracy w przedsiębiorstwach obrotu maszynami, fabrykach maszyn i urządzeń rolniczych, a także do prowadzenia samodzielnej działalności gospodarczej (prowadzenie warsztatu naprawy maszyn rolniczych, wykonywanie usług maszynami rolniczymi).

TECHNIK TURYSTYKI WIEJSKIEJ – absolwenci uzyskują kwalifikacje do planowania, organizowania i prowadzenia działalności turystycznej na wsi, prowadzenia gospodarstw eko i agroturystycznych. Uzyskują możliwość podjęcia pracy w biurach turystycznych, hotelach, pensjonatach i ośrodkach wypoczynkowych.

TECHNIK HODOWCA KONI – przygotowuje do samodzielnej pracy w gospodarstwach specjalizujących się w chowie i hodowli koni, prowadzenia indywidualnego gospodarstwa rolniczego, agroturystycznego lub innej działalności gospodarczej.

TECHNIK ŻYWIENIA I USŁUG GASTRONOMICZNYCH – absolwent jest przygotowany do wykonywania następujących zadań: ocenianie jakości żywności oraz jej przechowywania, sporządzania i ekspedycji potraw i napojów, organizowania produkcji gastronomicznej, planowania i realizacji usług gastronomicznych.

TECHNIK WETERYNARII – w trakcie nauki uczniowie zdobywają wiedzę z zakresu: prowadzenia chowu i hodowli zwierząt gospodarskich; wykonywania czynności pomocniczych dotyczących diagnozowania, profilaktyki i leczenia chorób zwierząt; wykonywania czynności pomocniczych z zakresu zapewnienia bezpieczeństwa żywnościowego oraz zwalczania chorób zakaźnych zwierząt; a także wykonywania czynności pomocniczych w trakcie prowadzenia badań przedubojowych zwierząt oraz poubojowych badań mięsa.

TECHNIK URZĄDZEŃ I SYSTEMÓW ENERGETYKI ODNAWIALNEJ - absolwent szkoły kształcący się w tym zawodzie będzie przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych: organizowania montażu urządzeń i systemów energetyki odnawialnej; wykonywania montażu urządzeń i systemów energetyki odnawialnej; konserwowania oraz naprawiania urządzeń i systemów energetyki odnawialnej; kontrolowania pracy urządzeń i systemów energetyki odnawialnej; sporządzania kosztorysów oraz ofert i umów dotyczących urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.

Nauka w technikach kończy się maturą i egzaminem zawodowym. Uczniowie mogą się ubiegać o wydanie suplementu do dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w języku polskim i angielskim – EUROPASS.

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA PROWADZĄCA KSZTAŁCENIE DLA MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH W ZAWODACH:

ROLNIK – uczniowie zdobywają wiedzę z przedmiotów ogólnokształcących oraz wiedzę i umiejętności z przedmiotów zawodowych: produkcji roślinnej, zwierzęcej mechanizacji rolnictwa i przedsiębiorczości. Zawód przygotowuje do prowadzenia gospodarstwa rolnego lub podjęcia pracy w rolniczych przedsiębiorstwach produkcyjnych, handlowych i usługowych.

MECHANIK OPERATOR POJAZDÓW I MASZYN ROLNICZYCH – absolwenci zdobywają umiejętności pozwalające podjąć pracę w firmach świadczących usługi na rzecz rolnictwa, firmach transportowych, zakładach napraw pojazdów rolniczych, a także prowadzenie własnego gospodarstwa rolnego.

KUCHARZ – zawód pozwala nabyć następujące umiejętności: przechowywania żywności, sporządzania potraw i napojów, wykonywania czynności związanych z ekspedycją potraw i napojów.

DLA DOJEŻDŻAJĄCYCH

Uczniowie mają możliwość zamieszkania w INTERNACIE, w którym staramy się zapewnić optymalne warunki do nauki, odpoczynku i wszechstronnego rozwoju.

Informacje ogólne:

- pokoje trzy osobowe w odremontowanym budynku obok szkoły,

- park, boisko do gry w piłkę nożną i siatkową,

- stołówkę z całodziennym wyżywieniem,

- sanitariaty i natryski,

- świetlica z TV SAT, DVD,

- pomieszczenia do nauki własnej,

- sala komputerowa z dostępem do Internetu (łącze radiowe),

- stała, całodobowa, profesjonalna opieka pedagogiczna.

Proponujemy:

• korzystanie z kompleksu sportowo- dydaktycznego, m. in.: nowoczesnej pełnowymiarowej hali sportowej, pracowni specjalistycznych do nauki przedmiotów zawodowych;
  • branie udziału w zajęciach dodatkowych m. in.: przeprowadzonych w bazie dydaktycznej do nauki hodowli i użytkowania koni: nauka jazdy konnej, nauka powożenia;
  • uczestnictwo w kołach zainteresowań;
  • wycieczki i wyjazdy studyjne;
  • praktyki zagraniczne.