Praktyki Szkolne
Uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach odbywają zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe w gospodarstwie, poznając praktyczne zasady uprawy roślin i hodowli zwierząt. Szkoła umożliwia również wyjazdy na praktyki zagraniczne, podczas których uczniowie mają możliwość zdobywania wiedzy i umiejętności w nowoczesnych gospodarstwach. Już od kilku lat organizowane są wyjazdy do gospodarstwa pana Brunnera Hansruedi w Szwajcarii, gdzie praktykanci pracują głównie przy zbiorze truskawek. Planowane są w tym roku również wyjazdy na praktyki do Szkocji oraz Holandii. Dodatkowo oprócz praktyk odbywających się na terenie szkoły organizowane są tygodniowe wyjazdy do ogrodu botanicznego w Krakowie, oraz w Ośrodku Wypoczynkowym „Caritas” w Rajskim, gdzie uczniowie architektury krajobrazu zdobywają dodatkową niezbędną wiedzę z zakresu zagospodarowania terenów zieleni, hodowli, uprawy i pielęgnacji roślin ozdobnych. Oprócz tego często wykonują założenia ogrodowe na terenie miasta i gminy Sanok, jak np. zieleniec przy oddziale ratunkowym sanockiego szpitala, bramie wjazdowej oraz przy budynku Stacji Dializ. Dysponujemy również nowoczesnym wyposażeniem i sprzętem ogrodniczym, którego obsługę i zastosowanie uczniowie poznają w trakcie zajęć praktycznych.
Dla uczniów zawodu hodowca koni wybudowana i oddana do użytku została nowoczesna stajnia wraz z klasopracowniami i niezbędnym wyposażeniem dydaktyczno-technicznym. W naszej stajni znajdą się konie różnych ras: hucuły, małopolskie, szlachetna półkrew. Uczniowie tego zawodu uczą się na praktykach opieki nad końmi, ujeżdżania i powożenia nowoczesną bryczką sportową, którą również szkoła posiada. Od zeszłego roku uczniowie naszej szkoły biorą udział w zawodach organizowanych na Dniach Konia Huculskiego organizowanego w Rudawce.

Praktyka zawodowa w krakowskim Ogrodzie Botanicznym

W okresie od 18 do 22 czerwca 2012r. uczennice klasy II Technikum Architektury Krajobrazu odbyły praktykę zawodową w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Podczas praktyki miały możliwość zapoznania się  z roślinami gruntowymi, takimi jak: byliny, rośliny kwietnikowe, jednoroczne, drzewa i krzewy iglaste i liściaste oraz kolekcjami roślin szklarniowych. Zdobywały umiejętności z zakresu podstawowych ogrodniczych prac pielęgnacyjnych tj. przygotowywania podłoża, podlewania, pielenia, cięcia i sadzenia roślin. Analizowały układy kompozycyjne roślin i architektury istniejącej na terenie Ogrodu Botanicznego. Ponadto czas wolny od zajęć przeznaczony został m.in. na: zwiedzanie wspaniałych zabytków Krakowa (Starego Rynku, Wzgórza Wawelskiego), Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej, przejażdżkę statkiem po Wiśle, wejściem do jamy Wawelskiego Smoka. Dla młodzieży nowosieleckiej szkoły był to już piąty pobyt w tym mieście organizowany w ramach praktyk zawodowych- i za każdym razem była to atrakcyjna wizyta łącząca zdobywanie umiejętności zawodowych z poznaniem skarbów naszej narodowej kultury.

Więcej zdjęć w galerii.

praktyki szkolne