Na podsumowanie zajęć praktycznych w 1 semestrze w roku szkolnym 2020/ 2021 chcemy zaprezentować naszej społeczności szkolnej fotografie dokumentujące przebieg tychże w warunkach pandemii.

W bieżącym roku szkolnym zajęcia praktyczne przebiegały inaczej niż zwykle. Początek roku szkolnego to radość uczniów i nauczycieli, że oto, nareszcie, możemy się spotkać. Niestety, zajęcia w formie stacjonarnej prowadzone były tylko do 23 października, potem znowu nauka zdalna i od 30 listopada zajęcia stacjonarne w szkole w pełnym reżimie sanitarnym. Po feriach zimowych ponownie wróciliśmy do szkoły, my, nauczyciele zajęć praktycznych i nasza młodzież.

Na pewno na długo zapamiętamy ten nietypowy rok szkolny.

Mimo tych trudności, klasa 1-sza i klasy 2-gie technikum architektury krajobrazu, podobnie jak inne technika w naszej szkole,  realizowały program zajęć praktycznych. Prezentowane zdjęcia w pewnym stopniu ilustrują przebieg zajęć w wymienionych wyżej klasach technikum architektury krajobrazu.
Zapraszamy do ich obejrzenia.
(kliknij więcej)
Wiesława Wojciechowska
W związku z podpisaniem Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 13 stycznia 2021 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 zajęcia praktyczne w formie stacjonarnej od 18.01.2021 r. do odwołania odbywać się będą we wszystkich oddziałach technikum oraz szkoły branżowej. Pozostałe lekcje prowadzone będą w sposób zdalny według planu lekcji od dnia 14.12.2020 r.
Zajęcia praktyczne odbywać się będą według następujących zasad:
- czas trwania zajęć maksymalnie 10 godz. tygodniowo, w dniach według aktualnego planu lekcji,
- na zajęcia praktyczne może przyjść wyłącznie osoba zdrowa, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną,
- uczeń nie może przyjść na zajęcia, jeżeli przebywa w domu z osobą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych albo sama jest objęta kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych,
- na terenie szkoły oraz w czasie zajęć obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa, częsta dezynfekcja rąk oraz narzędzi, urządzeń i maszyn,
- zajęcia w trybie stacjonarnym odbywać się będą w małych grupach z zachowaniem wszystkich obowiązujących wymogów sanitarnych GIS.
Internat Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach pracuje w systemie stacjonarnym.

Harmonogram egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie na sesję

STYCZEŃ 2021 r.

11.01.2021 PRAKTYCZNY model „D” dokumentacja - poniedziałek

Godz Kwalifikacja Miejsce egzaminu
900 R.21,B.22,R.09 Sala gimnastyczna
BD.18; RL.10; RL.21; Sala gimnastyczna
1300 R.16, T.15.R.22, R.11, R.46 Sala gimnastyczna
MG.42; RL.16; RL.22; TG.16. Sala gimnastyczna

12.01.2021 PISEMNY wtorek

Godz kwalifikacja Miejsce egzaminowania
1000 RL.10, RL.21,TG.07,RL.03 Sala gimnastyczna
1200 TG.16, Sala gimnastyczna
1200 BD.18, MG.03, RL.16, RL.22, Sala gimnastyczna
1400 MG.42, RL.11 Sala gimnastyczna

W 2021 r. egzamin maturalny będzie przeprowadzony wyjątkowo na podstawie wymagań egzaminacyjnych zawartych w dołączonych do rozporządzenia MEN załącznikach: zał. 1. oraz zał. 2.

Egzamin maturalny, podobnie jak w 2020 r., będzie przeprowadzany tylko w części pisemnej. W 2021 r. część ustna egzaminu maturalnego z języka polskiego, języka mniejszości narodowej i języka obcego nowożytnego nie będzie obowiązkowa. Nie będzie obowiązku przystąpienia do egzaminu maturalnego z jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym.
Link do:

Prezentacja CKE – szczegóły dotyczące zmian