Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 23 października 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, od dnia 26.10.2020 r. do 8.11.2020 r. zajęcia edukacyjne z przedmiotów teoretycznych i zajęć praktycznych prowadzone będą zdalnie – z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
Zajęcia z zakresu kształcenia zawodowego organizowane w formie zajęć praktycznych prowadzi się z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość wyłącznie w zakresie, w jakim z programu nauczania danego zawodu wynika możliwość realizacji wybranych efektów kształcenia z wykorzystaniem tych metod i technik.
Zajęcia edukacyjne prowadzone jako zdalne nauczanie będą prowadzone zgodnie z obowiązującym planem zajęć znajdującym się na stronie internetowej szkoły.
Zajęcia edukacyjne w systemie zdalnego nauczania są dla uczniów obowiązkowe.
Szczegółowe informacje w tym zakresie przekażą uczniom nauczyciele poszczególnych przedmiotów i rodzajów zajęć oraz wychowawcy klas.
Uczniowie, którzy nie mają możliwości realizowania zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość w miejscu zamieszkania, będą mieli zajęcia zorganizowane w szkole lub będą mieli możliwość realizacji zajęć zdalnie na terenie szkoły.
Internat Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach pracuje w systemie stacjonarnym.

Informujemy, że za pośrednictwem poczty elektronicznej przesłana została informacja o organizacji pracy szkoły w czasie czasowego zawieszenia zajęć w szkołach ponadpodstawowych od dnia 19 października 2020 roku.
Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej teoretyczne lekcje ogólnokształcące i zawodowe odbywać się będą zdalnie, natomiast zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe stacjonarnie w dotychczasowych miejscach zgodnie z nowym planem lekcji zamieszczonym w e-dzienniku.

Zajecia dydaktyczne dla słuchaczy KKZ od dnia 19.10.2020 r. do odwołania odbywać się będą według załączonego harmonogramu. Zajęcia teoretyczne odbywają się w sposób zdalny, natomiast zajęcia praktyczne stacjonarnie.

Harmonogram zajęć

Z okazji
Dnia Edukacji Narodowej
wszystkim nauczycielom
i pracownikom oświaty życzymy jak najwięcej zadowolenia
i satysfakcji z wykonywanej pracy oraz dobrego zdrowia, wszelkiej pomyślności
i cierpliwości w pokonywaniu coraz trudniejszych codziennych wyzwań.

Dyrekcja ZSCKR w Nowosielcach

W dniach od 5 do 9 października 2020 roku uczniowie naszej szkoły z klasy technikum żywienia i usług gastronomicznych oraz Vyshnia College of Lviv National Agrarian University maja okazje wziąć udział w projekcie „W chłopskiej izbie i w szlacheckim dworze” – część I. Projekt realizowany jest ze środków Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzież z dotacji Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Celem projektu jest pokazanie w jaki sposób dwie szkoły z Polski i Ukrainy mogą wspólne odkrywać przeszłości i dziedzictwo kulturowe oraz przywracać do społecznej świadomości ślady historii materialnej i niematerialnej pogranicza. Zapraszamy do fotorelacji.

Kliknij więcej, aby obejrzeć zdjęcia.