PODKARPACIE STAWIA NA ZAWODOWCÓW

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach jako partner Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie przystąpił do realizacji projektu systemowego pn. „Podkarpacie stawia na zawodowców", złożonego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 9.2 „Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego”, Priorytet IX „Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach”.

Celem projektu jest podniesienie jakości i atrakcyjności szkolnictwa zawodowego, dostosowanie oferty kształcenia do potrzeb lokalnego rynku pracy oraz modernizacja warunków kształcenia.

W ramach działań przewidzianych w projekcie uczniowie technikum będą mogli uczestniczyć w:

• płatnych stażach wakacyjnych w przedsiębiorstwach branżowych,
  • kursie prawa jazdy kategorii B.

Dodatkowo szkoła wzbogaci swoją bazę o wyposażenie i pomoce dydaktyczne zawodowe oraz nowoczesną pracownie doradztwa zawodowego.

Całkowita wartość projektu wynosi 277563,44 zł, wartość dofinansowania 238503,44 zł. Projekt realizowany będzie do 31 października 2014 roku.

WARSZTATY DLA MŁODZIEŻY Z PRODUKCJI SERA KOZIEGO, MARKETINGU I SPRZEDAŻY BEZPOŚREDNIEJ

W ramach projektu „Podkarpacie stawia na zawodowców” uczniowie Zespołu Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach 14 września wyjechali do Francji na tygodniowe warsztaty. Młodzież gościła zaprzyjaźniona szkoła Maison Familiale Rural w Mazille. Podczas tego pobytu zgłębiali oni wiedzę na temat serowarstwa, marketingu i różnych form sprzedaży bezpośredniej. Warsztaty miały charakter teoretyczny i praktyczny. Uczniowie zapoznali się m.in. z zasadami produkcji i handlu sera z mleka koziego na terenie Francji, a także odwiedzili gospodarstwa wiejskie zajmujące się produkcją  i sprzedażą bezpośrednią serów kozich.

warsztaty we Francji

Szkolenie barmańskie i baristyczne

W październiku br. zostały przeprowadzone kursy zawodowe w ramach projektu „Podkarpacie stawia na zawodowców", złożonego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 9.2 „Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego”, Priorytet IX „Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach”. Były to:

• szkolenie barmańskie dla grupy 34
  • szkolenie baristyczne dla grupy 34

Uczestnicy szkolenia baristycznego i barmańskiego otrzymali skrypty z materiałami do nauki kursów.  Skrypty zawierały informację pozwalające uczniom utrwalić wiedzę i umiejętności zdobyte podczas szkoleń. Każdy z uczestników otrzymał certyfikat potwierdzający nowe kwalifikacje zawodowe.

kurs barmański i baristyczny