Nabór w roku szkolnym 2017/2018

Centrum Kształcenia Rolniczego

im. II Czechosłowackiej Brygady Spadochronowej

w Nowosielcach

ogłasza nabór w roku szkolnym 2017/ 2018 do:

Technikum prowadzącego kształcenie dla młodzieży w zawodach:

TECHNIK ROLNIK

TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU

TECHNIK AGROBIZNESU

TECHNIK HODOWCA KONI

TECHNIK TURYSTYKI WIEJSKIEJ

TECHNIK ŻYWIENIA I USŁUG GASTRONOMICZNYCH

TECHNIK MECHANIZACJI ROLNICTWA I AGROTRONIKI

TECHNIK WETERYNARII

TECHNIK URZĄDZEŃ I SYSTEMÓW ENERGETYKI ODNAWIALNEJ

Nauka w technikum kończy się maturą i egzaminem zawodowym. Uczniowie mogą ubiegać się o wydanie suplementu do dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w języku polskim i angielskim – EUROPASS.

Zasadniczej Szkoły Zawodowej prowadzącej kształcenie dla młodzieży i dorosłych w zawodach:

• ROLNIK
  • MECHANIK OPERATOR POJAZDÓW I MASZYN ROLNICZYCH
  • KUCHARZ

Szkoły Policealnej prowadzącej kształcenie dla młodzieży i dorosłych w zawodach:

TECHNIK TURYSTYKI WIEJSKIEJ

TECHNIK WETERYNARII

Kursy kwalifikacyjne:

PROWADZENIE PRODUKCJI ROLNICZEJ (kwalifikacja R3)

ORGANIZACJA I NADZOROWANIE PRODUKCJI ROLNICZEJ (kwalifikacja R16)

Wszystkie zawody zawarte w ofercie edukacyjnej szkoły kwalifikują absolwenta do prowadzenia gospodarstwa w rolnego w całej Unii Europejskiej, uprawniają do korzystania z programów pomocowych m. in. przejęcie gospodarstwa rolnego w ramach renty strukturalnej, inwestycji w gospodarstwie rolnym, ułatwienie startu młodym rolnikom.

Uczniowie niektórych wymienionych zawodów mają prawo do bezpłatnego prawa jazdy kategorii B i T.
W naszej szkole istnieje możliwość odbycia praktyki zawodowej w kraju i zagranicą: w Szwajcarii, Niemczech, Holandii i Szkocji.
Szkoła organizuje różnego rodzaju kursy:

- obsługi maszyn rolniczych tj. kombajnu zbożowego, prasy wysokiego stopnia zgniotu,

- spawacza, obsługi maszyn specjalnych, obsługi wózków widłowych,

- florystyczne, gotowania,

- obsługi specjalistycznych komputerowych programów wykorzystywanych w rolnictwie, projektowaniu terenów zieleni oraz w działalności gospodarczej.

Uczniowie mogą brać udział w wyjazdach tematycznych, m. in. Targi Polagra-Poznań, Targi maszyn rolniczych-Kielce, wycieczki krajowe i zagraniczne. Zdobywają doświadczenie w pozyskiwaniu funduszy UE.

Pamiętaj, wybór szkoły średniej, to jedna z najważniejszych decyzji w życiu nastolatka!