"Biblioteka jest instytucją, która samym swoim istnieniem
świadczy o rozwoju kultury. Jest ona bowiem skarbnicą piśmiennictwa,
przez które człowiek wyraża swój zamysł twórczy, inteligencję,
znajomość świata i ludzi, a także umiejętność panowania nad sobą, osobistego poświęcenia, solidarności i pracy dla rozwoju dobra wspólnego”.

800 - 1300
 745 - 1045
   730 - 1530
   730 - 1530
 1135 - 1405
Nasza biblioteka składa się z dwóch pomieszczeń: wypożyczalni połączonej z czytelnią, w której mieści się Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej.
W BIBLIOTECE ZNAJDZIESZ WSZYSTKO !

Księgozbiór biblioteki dostosowany jest do potrzeb uczniów
i nauczycieli. Gromadzona jest literatura piękna (głównie lektury z języka polskiego), książki popularnonaukowe, metodyczne i pedagogiczne, podręczniki, zbiory specjalne (multimedialne słowniki i encyklopedie, płyty z lekturami szkoły średniej, CD i DVD z zakresu: historii, biologii, geografii, kultury.
              W czytelni wydzielony jest bogaty księgozbiór podręczny zawierający: encyklopedie ogólne i specjalne (dziedzinowe), różnorodne słowniki, opracowania lektur, biografie, przewodniki, atlasy, albumy. Uczniowie mogą z nich korzystać na miejscu.
W czytelni uczniowie mogą również korzystać ze zgromadzonych czasopism ogólnych i fachowych.
Biblioteka działa w oparciu o regulaminy:
REGULAMIN BIBLIOTEKI
REGULAMIN CZYTELNI
INTERNETOWEGO CENTRUM INFORMACJI MULTIMEDIALNEJ

W pomieszczeniach biblioteki eksponowane są wystawki książek, a także wystawki okolicznościowe, organizowane konkursy czytelnicze i biblioteczne.

Biblioteka