Program Operacyjny Kapitał Ludzki jest programem finansowanym z Europejskiego Funduszu Społecznego. Głównym celem programu jest wzrost poziomu zatrudnienia i spójności społecznej. Realizowany jest on poprzez aktywizację zawodową, rozwijanie potencjału adaptacyjnego przedsiębiorstw, zmniejszenie obszarów wykluczenia społecznego podniesienie poziomu wykształcenia społeczeństwa.

W ramach powyższego Programu Operacyjnego, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach we współpracy z Gminą Zarszyn złożył wniosek do Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie  o dofinansowanie projektu pt. „Przyszłość zaczyna się dzisiaj” w ramach Priorytetu IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.2. Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego.

Realizacja projektu przypada na okres od 01.09.2010 – 30.09.2012 r. Działania skierowane będą do 165 uczniów ZSCKR w Nowosielcach i polegać będą na wzmocnieniu ich pozycji, jako absolwentów, na rynku pracy poprzez podniesienie wiedzy, nabycia różnych praktycznych umiejętności zawodowych.

Szczegółowe cele projektu to:

• Podniesienie kwalifikacji zawodowych poprzez zorganizowanie specjalistycznych kursów tj spawanie, bukieciarstwo, BitFarma,  AutoCAD,
  • Nabycie umiejętności poruszania się po rynku pracy
  • Wyrównanie poziomu wiedzy z matematyki i języka angielskiego
  • Przygotowanie do matury dla uczniów klas IV (jęz. angielski i  matematyka)

Wnioskowana kwota dofinansowania:

·        2010 rok – 214 531,90 zł.

·        2011 rok – 528 035,69 zł.

·        2012 rok – 350 523,27 zł.

W sumie: 1 093 101,86 zł.