2019-05-14 14:14:41
Dnia 30. 04. 2019 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. II Czechosłowackiej Brygady Spadochronowej w Nowosielcach odbyła się II edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Zasobach i Źródłach Energii Odnawialnej. Konkurs zorganizowali i przeprowadzili nauczyciele kształcący na kierunku Technik Urządzeń i Systemów Energii Odnawialnej, Krzysztof Skoczołek i Grzegorz Pińczuk.
Do konkursu przystąpiło 32 uczniów klas: VII, VIII i III gimnazjum z 11 Szkół powiatu sanockiego. Największą wiedzą z zakresu tematyki OŹE wykazali się uczniowie Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Porażu i z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tarnawie Dolnej pod opieką Lesława Grzyba.
Miejsce I ex aequo zajęli: Aleksandra Łukowska, Daniel Torba, II – Adrian Wojtkowski, III –Aleksandra Kruczek, na wyróżnienie zasługują Alina Łuczyńska SP Nr 1 w Sanoku, Inga Kowalik SP Nr 1 w Sanoku, Bartłomiej Skoczółek z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tarnawie Dolnej. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki książkowe i prezenty. Nagrody zostały ufundowane przez ZS CKR w Nowosielcach, Gminę Sanok, Gminę Zarszyn, Przedsiębiorstwo Budowlane EL-BUD -Czesław Stasicki z Sanoka oraz Firmę Bieszczadzka Spiżarnia – Anna Książek.
Laureatom nagrody wręczył: Zastępca Wójta Gminy Zarszyn Adrian Herbut i Wicedyrektor  ZS CKR w Nowosielcach Paweł Ruszel.
Konkurs został pozytywnie odebrany przez uczestników i ich opiekunów, Dyrekcja ZS CKR serdecznie dziękuje za tak liczne uczestnictwo i zaprasza na III edycje już za rok.

Krzysztof Skoczołek