Dodano 2020-11-26 20:26:15 przez Ryszard Dziekan
W związku z podpisaniem Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 24 listopada 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 zajęcia praktyczne w formie stacjonarnej od 30.11.2020 r. do odwołania odbywać się będą we wszystkich oddziałach technikum oraz szkoły branżowej. Zajęcia praktyczne odbywać się będą według następujących zasad:
- czas trwania zajęć maksymalnie 10 godz. tygodniowo, w dniach według aktualnego planu lekcji,
- na zajęcia praktyczne może przyjść wyłącznie osoba zdrowa, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną,
- uczeń nie może przyjść na zajęcia, jeżeli przebywa w domu z osobą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych albo sama jest objęta kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych,
- na terenie szkoły oraz w czasie zajęć obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa, częsta dezynfekcja rąk oraz narzędzi, urządzeń i maszyn,
- zajęcia w trybie stacjonarnym odbywać się będą w małych grupach z zachowaniem wszystkich obowiązujących wymogów sanitarnych GIS.
Internat Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach pracuje w systemie stacjonarnym.
Dodano 2020-11-23 20:36:44 przez Ryszard Dziekan
Serdecznie zapraszamy uczniów ZSCKR w Nowosielcach do udziału w konkursie wiedzy o bezpieczeństwie i higienie pracy w rolnictwie.

Chętnych uczniów, prosimy o wykonanie prezentacji multimedialnej, zawierającej maksymalnie 20 slajdów na temat. „Bhp w rolnictwie indywidualnym z uwzględnieniem zagrożeń związanych z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2”.

Laureat konkursu na szczeblu szkolnym będzie reprezentował naszą szkołę w konkursie wiedzy w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy w rolnictwie na szczeblu wojewódzkim w siedzibie Państwowej Inspekcji Pracy Okręgowego Inspektoratu Pracy w Rzeszowie. Dla uczestników konkursu przewidziano cenne nagrody rzeczowe.

Wykonaną prezentację proszę przesłać na adres sekretariat@zsckr-nowosielce.pl w terminie do 02.12.2020 r.

Dodano 2020-11-17 14:44:23 przez Ryszard Dziekan

Gwarancja spłaty kredytu
z Funduszu Gwarancji Rolnych wraz z dopłatą do oprocentowania
Zachęcamy: gospodarstwa rolne (producentów produkcji podstawowej) i przedsiębiorstwa przetwórstwa rolno-spożywczego (MŚP) do skorzystania ze wsparcia Funduszu Gwarancji Rolnych w dostępie do finansowania poprzez zabezpieczenie kredytu oraz zwrot kosztu części lub całości odsetek od kredytu obrotowego objętego tą gwarancją (tzw. dopłata do oprocentowania kredytu obrotowych).
Podstawowe informacje o gwarancji i dopłacie
Cel gwarancji: zabezpieczenie spłaty kredytu
Zakres gwarancji: do 80% kwoty kredytu
Maksymalna kwota gwarancji: 5 mln zł (rolnik) albo 10 mln zł (przetwórca),
Okres gwarancji:
kredyty obrotowe odnawialne: 39 miesięcy
kredyty obrotowe nieodnawialne: 51 miesięcy
kredyty inwestycyjne: 183 miesiące albo 120 miesięcy (dla pomocy de minimis)
Wysokość prowizji: gwarancja bezpłatna
Obecnie istnieje także możliwość otrzymania dopłaty do oprocentowania kredytów obrotowych objętych gwarancją do 31 grudnia 2020 r.
Wniosek o gwarancję składany jest razem z wnioskiem o kredyt w banku kredytującym.

Dodano 2020-11-10 18:57:44 przez Ryszard Dziekan

Zbliża się dzień, który dla każdego Polaka jest niezwykle ważny – Narodowe Święto Niepodległości. W listopadzie 1918 r. spełniły się marzenia rodaków o wolności. Walki wielu pokoleń patriotów i klęska państw zaborczych w wyniku I wojny światowej doprowadziły do powstania suwerennego państwa. 11 listopada 1918 roku Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu naczelne dowództwo nad wojskiem, a trzy dni później pełnię władzy nad odradzającym się państwem.
Święto Niepodległości zostało ustanowione na mocy ustawy z dnia 23 kwietnia 1937 r. Po II wojnie światowej w 1945 roku zostało zniesione, a następnie przywrócone ustawą z dnia 15 lutego 1989 r.
Corocznie 11 listopada młodzież ZSCKR w Nowosielcach upamiętnia to wydarzenie, organizując uroczyste spotkania i apele. W bieżącym roku, z powodu zagrożenia epidemicznego, nie możemy w sposób tradycyjny uczcić tego dnia, jednak kolejna rocznica odzyskania niepodległości stwarza okazję do rozważań dotyczących tego, jak dbać o niepodległość i czym obecnie dla młodych Polaków jest wolność.
Przeżyjmy to święto indywidualnie, kierując się słowami Jana Pawła II: „Wolność jest dana człowiekowi od Boga jako miara jego godności.”
Dodano 2020-11-08 20:32:33 przez Ryszard Dziekan

Szkoła do hymnu 2020 – odśpiewaj hymn narodowy we wtorek, 10 listopada o godz. 11:11

Już po raz kolejny zachęcamy uczniów i nauczycieli, aby w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. W tym roku będzie to wtorek, 10 listopada. W ten sposób włączymy się we wspólne świętowanie tej szczególnie ważnej dla Polaków rocznicy.

Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii proponujemy, aby uczniowie i nauczyciele wspólnie połączyli się za pomocą komunikatorów i zaśpiewali hymn w formie on-line.

Link do hymnu:
Link do broszury: