Dodano 2020-04-07 13:00:39 przez Ryszard Dziekan
ZARZĄDZENIE NR 2/2020
DYREKTORA ZSCKR W NOWOSIELCACH
z dnia 25.03.2020 r.

W związku ze szczególną sytuacją spowodowaną epidemią koronawirusa i w związku z tym ograniczeniem funkcjonowania podmiotów systemu oświaty w celu zapewnienie właściwego skutecznego funkcjonowania szkoły w tym okresie, wprowadzam i zobowiązuję wszystkich pracowników szkoły do przestrzegania zasady organizacji i pracy szkoły określonych w Zarządzeniu nr 2/2020.

Nauczanie zdalne - zarządzenie dyrektora szkoły pobierz
Dodano 2020-03-25 00:00:00 przez Ryszard Dziekan
Drodzy Rodzice, Uczniowie

Od 25 marca 2020 r. w ZSCKR w Nowosielcach rozpoczyna się dla wszystkich uczniów systematyczne nauczanie zdalne. Nauczyciele wszystkich przedmiotów mają obowiązek realizowania podstawy programowej. Zobowiązani są również do monitorowania postępów uczniów oraz ustalenia sposobu weryfikacji ich wiedzy i umiejętności, w tym również informowania uczniów i rodziców o postępach ucznia w nauce, a także uzyskanych przez niego ocenach.

Dodano 2020-03-16 10:11:59 przez Ryszard Dziekan

W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych Ministerstwo Edukacji Narodowej wraz z Ministerstwem Cyfryzacji oraz GovTech Polska i instytucjami publicznymi przygotowało poradnik do nauki zdalnej - samodzielnej pracy w domu.

W poradniku zamieszczono wskazówki, z jakich stron, portali czy serwisów można korzystać w pracy w okresie zawieszenia zajęć. Zachęcamy uczniów i nauczycieli do korzystania z bezpłatnych, dostępnych w internecie narzędzi i materiałów edukacyjnych. Adresy przydatnych stron i portali internetowych będą na bieżąco uzupełniane.

Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce "NAUCZANIE ZDALNE":
http://zsckr-nowosielce.pl/?c=mdTresc-cmPokaz-614 Więcej - reszta treści dotyczących aktualności
Dodano 2020-03-11 13:00:08 przez Ryszard Dziekan
Decyzją Ministra Edukacji Narodowej wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa, od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

Rodzicu,

• ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
  • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
  • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
  • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
  • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
  • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

Uczniu,

• pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
  • przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
  • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
  • przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

strony:

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ->