Aktualności Wystawa „ZNANI NIEZNANI”

Wystawa „ZNANI NIEZNANI”

• 29 maja 2023 11:37

24.05.2023 r. o godzinie 11.00 w hali sportowej ZSCKR w Nowosielcach miało miejsce otwarcie wystawy pn. „ZNANI NIEZNANI” wchodzącej w skład cyklu przedsięwzięć pt. „Polacy Światu”.  Wystawa przygotowana została przez Departament Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą MSZ, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi we współpracy z Archiwum Polskiej Akademii Nauk. Ekspozycja przybliża sylwetki znanych i nieznanych Polaków (emigrantów) oraz osób pochodzenia polskiego, które zasłynęły swoimi osiągnięciami na świecie, jednak często nie są kojarzone z Polską. Prezentacja ma nie tylko popularyzować ich sylwetki, ale także uświadamiać, jak wielu znanych twórców, odkrywców, ludzi nauki związanych jest z państwem polskim.

Zgromadzonych powitał Pan Dyrektor mgr inż. Józef Gocko, następnie prelekcję wygłosiła Pani prof. Hanna Krajewska – dyrektor Archiwum PAN, przedstawiając ogólny zamysł prezentowanej wystawy.

Podczas uroczystości mieliśmy okazję gościć m.in. Dyrektorów szkół średnich i podstawowych z powiatu sanockiego  i  leskiego z nauczycielami historii, WoS-u, HiT-u, Dyrektora MBL,Panią wójt Gminy Sanok, przedstawicieli Urzędu Gminy Zarszyn, a także działaczy lokalnej społeczności Nowosielec.

Spotkanie uświetnił występ szkolnego zespołu muzycznego oraz zespołu tańca ludowego uczniów ze Szkoły Podstawowej w Pobiednie.

Wydarzenie zakończono wspólnym poczęstunkiem.

Wystawa prezentowana jest w naszej szkole do 02.06.2023r.. Chętne osoby (nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie, mieszkańcy Nowosielec i okolicy oraz nauczyciele i uczniowie zaprzyjaźnionych szkół podstawowych i średnich) mogą zwiedzać wystawę codziennie w godzinach od 8.20 do 12.00 (budynek  -”D” - hala sportowa).