UROCZYSTOŚĆ KOŃCZĄCA PROJEKT ESF01-2013-1-PL1-LEO01-3813018. 12. 2014 r.

• 08 stycznia 2015 00:00

Projekt: Moje doświadczenia kształtują moja przyszłość- praktyki zawodowe uczniów CKR Nowosielce w Niemczech,  nr umowy: ESF01 – 2013 – 1 – PL1 – LEO01 – 38130 był realizowany przy wsparciu finansowym Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo. W 2014 roku 20 uczniów ZS CKR Nowosielce odbyło praktyki zawodowe w Niemczech, pierwsza grupa na przełomie maja i czerwca, a druga na przełomie września i października. Wśród praktykantów najwięcej było uczniów technikum żywienia i usług gastronomicznych, technikum architektury krajobrazu oraz technikum rolniczego.

Dnia 18 grudnia 2014 roku miała miejsce uroczystość podsumowująca ww. projekt. Świąteczny wystrój hali sportowej, obecność rodziców, nauczycieli oraz uczniów świadczyły o wyjątkowym charakterze spotkania.

Na zakończenie projektu każdy z praktykantów otrzymał trzy dokumenty: Europass Mobilność, Certyfikat wystawiony przez firmę niemiecką oraz Dyplom wydany przez ZS CKR Nowosielce potwierdzający udział uczniów w zajęciach przygotowujących do praktyki zagranicznej.

W trakcie uroczystości uczniowie z klas drugich oraz trzecich przedstawili program artystyczny wprowadzający w klimat Świąt Bożego Narodzenia. Na zakończenie tego wyjątkowego spotkania zaplanowano degustację potraw wigilijnych przygotowanych przez uczniów technikum żywienia i usług gastronomicznych. A kolędowanie szkolnej kapeli przyczyniło się stworzenia bardzo odświętnej atmosfery.