Aktualności Akcja społeczno-edukacyjna Żonkile 2022

Akcja społeczno-edukacyjna Żonkile 2022

• 19 kwietnia 2022 19:57

19 kwietnia 2022 r. obchodziliśmy  79. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Tego dnia wiele osób w całej Polsce połączyła pamięć, której symbolem – już od dziesięciu lat – jest żonkil. Odpowiadając na zaproszenie Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN Warszawie, uczniowie Zespołu Szkół CKR w Nowosielcach uczestniczyli w jubileuszowej akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile. Tematem przewodnim tej edycji była miłość i wokół niej koncentrował się program wydarzeń. Na lekcjach języka polskiego uczniowie  mieli okazję obejrzeć film „Muranów Dzielnica Północna” w reżyserii Łukasza Kamila Kamińskiego oraz zapoznać się z tekstem Anny Bikont „Miłość w getcie. Irena Sendlerowa i Adam Celnikier”.  #ŁączyNasPamięć.

Robert Piechocki