NOWA JAKOŚĆ KSZTAŁCENIA OGÓLNEGO
Szkoła w programie „Nowa jakość kształcenia ogólnego w Zespole Szkół  Centrum Kształcenia Rolniczego”

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach
ogłasza nabór uczniów Technikum ZSCKR i nauczycieli ZSCKR
 do udziału w projekcie
Pn. „Nowa jakość kształcenia ogólnego w Zespole Szkół
Centrum Kształcenia Rolniczego”

współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego realizowanego w ramach konkursu nr RPPK.09.02.00-IP.01-18-008/16 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014- 2020 osi priorytetowej - IX Jakość edukacji i kompetencji w regionie.
Działanie 9.2 Poprawa jakości kształcenia ogólnego.

Rekrutacja do Projektu przebiegać będzie zgodnie z zasadami określonymi w Regulaminie Rekrutacji i harmonogramem realizacji kursów i szkoleń.

Obóz programisty w Zatwarnicy
W ostatnim tygodniu wakacji, tj.  od 28. 08 do 01.09. 2017 r. w ośrodku wypoczynkowo- szkoleniowym w Zatwarnicy, w Bieszczadach, odbył się obóz programisty.Grupa 12 uczniów uczestniczyła w 40 godzinnym szkoleniu na temat programowania. Poznali podstawowe pojęcia i zasady programowania w różnych językach, a także tworzenia algorytmów postępowania przed tworzeniem projektu programu. Zajęcia warsztatowe polegały na praktycznym wykorzystaniu programowania strukturalnego do pisania programów (praca z językiem Turbo Pascal) oraz poznaniu zasad programowania w języku obiektowym na bazie Delphi 7. Szkolenie prowadził wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sanoku.

Projekt 9.2- obóz programisty I edycja

Zajęcia dodatkowe prowadzone w ramach projektu
W ramach projektu prowadzone są zajęcia rozwijające podstawowe kompetencje kluczowe z języka angielskiego, języka niemieckiego oraz matematyki, ponadto prowadzone są zajęcia warsztatowe z fizyki, biologii, chemii oraz geografii. Uczniowie nie tylko utrwalają zdobytą wcześniej wiedzę, ale przede wszystkim rozwijają swoje zainteresowania, wykonując ciekawe ćwiczenia, zadania czy dośwadczenia. Uczestnicy projektu wyjeżdżają, w ramach zajęć, np. na pokazy z fizyki na Politechnikę Rzeszowską, do Młodzieżowego Obserwatorium Astonimicznego w Niepołomicach, do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, czy też Magurskiego Parku Narodowego.

Zajęcia dodatkowe- projekt 9.2

Warsztaty w MOA
W dniach 14 – 15 listopada 2017 r. uczniowie ZSCKR w Nowosielcach uczestniczyli w warsztatach astronomicznych „Piknik pod Gwiazdami” w Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznym w Niepołomicach. Uczestnikami zajęć była młodzież, która korzysta z zajęć dodatkowych z fizyki i geografii w ramach projektu.
W trakcie trwania pikniku uczestnicy wzięli udział w prelekcji o tematyce astronomicznej i obserwacjach astronomicznych z wykorzystaniem teleskopów. Młodzież zapoznała się z zadaniami MOA. W ramach pikniku uczniowie poznali również  historię Niepołomic.
Zobacz więcej zdjęć: http://zsckr-nowosielce.pl/?c=mdAktualnosci-cmPokazTresc-459-1082

MOA

Zajęcia na Politechnice Rzeszowskiej
W dniu 14 grudnia 2017 r. w ramach zajęć dodatkowych z fizyki i współpracy z Politechniką Rzeszowską młodzież z ZSCKR w Nowosielcach uczestniczyła w warsztatach laboratoryjnych z fizyki. Zajęcia odbyły się na Wydziale Matematyki i Fizyki Stosowanej Politechniki Rzeszowskiej. Młodzież pod czujnym okiem wykładowców miała możliwość przeprowadzenia ciekawych doświadczeń z wykorzystaniem materiałów codziennego użytku oraz doświadczeń z laserem.
Zobacz więcej zdjęć: http://zsckr-nowosielce.pl/?c=mdAktualnosci-cmPokazTresc-459-1083

Zajęcia na Politechnice Rzeszowskiej