Kino szkolne w Sanockim Domu Kultury – film pt. Piłsudski
2019-10-01 21:15:22
We wtorek, 1 października br., uczniowie klas czwartych technikum uczestniczyli w projekcji filmu Michała Rosy pt. Piłsudski. Można stwierdzić, że dzieło ukazuje historię  Marszałka, jakiej dotąd nie znano. Akcja rozpoczyna się od brawurowej ucieczki Józefa Piłsudskiego ze szpitala psychiatrycznego. Następnie poznajemy epizody z działalności politycznej Piłsudskiego, a także wątki z życia prywatnego bohatera. „Ziuk” ( tak znajomi oraz rodzina nazywała Piłsudskiego) został ukazany jako nieugięty na polu walki o niepodległą Polskę. W rolę tytułowego bohatera wcielił się Borys Szyc.