NARODOWA WYSTAWA ROLNICZA W POZNANIU
2018-12-10 21:25:53
Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w dniach od 30 listopada do 2 grudnia 2018 r. MRiRW zorganizowało Narodową Wystawę Rolniczą, która odbyła się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Zaproszenie do udziału i zaprezentowania się otrzymały wszystkie szkoły rolnicze prowadzone przez organizatora. Swoje osiągnięcia przedstawiły również koła gospodyń wiejskich, organizacje branżowe i gospodarstwa agroturystyczne. Nie zabrakło też instytucji państwowych: urzędy marszałkowskie, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Podczas wystawy odbywały się liczne degustacje i pokazy kulinarne.
Na stoisku promowaliśmy potrawy naszego regionu – proziaki i zalewajkę sanocką (przygotowywaną na bieżąco). Tło stoiska stanowił własnoręcznie wykonany z papierowych kwiatów biały orzeł na czerwonym tle. Nie zabrakło również autentycznych, prawie 100-letnich rekwizytów, typowych dla ówczesnego rolnictwa.  Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Anna Misiura, Aleksandra Żytka, Maciej Bańkosz oraz Dominik Kończyk. Opiekę nad uczniami sprawowali: p. A. Wiśniewska i p. A. Goc, a nad całością czuwał p. dyrektor J. Gocko.