Uczniowie ZS CKR w Nowosielcach na festiwalu filmowym
2018-10-24 16:49:22
Nie każda osoba na tym świecie wie, że posiada jakiekolwiek prawa. Dlatego tak ważne jest uświadomienie sobie i innym o ich istnieniu.
W Polsce prawa człowieka ustanowione zostały w najważniejszym akcie prawnym naszego kraju – w II rozdziale Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 roku.
Helsińska Fundacja Praw Człowieka w 2001 roku zrealizowała projekt filmowy, który osiągnął spektakularny sukces i przyczynił się do kontynuacji tego przedsięwzięcia, aż do dnia dzisiejszego – to Międzynarodowy Festiwal Filmowy  WATCH DOCS.
 Festiwal Watch DOCS jest wyjątkowy. Przede wszystkim skupia się na szeroko pojętym łamaniu praw człowieka. Poza tym jest to impreza, która ewoluuje. Największe miasta i kina w Polsce organizują warsztaty, imprezy, koncerty, spotkania i oczywiście pokazy filmów, które nie są dostępne poza festiwalem. Poza tym organizatorzy Festiwalu proponują tzw. Biblioteki uniwersyteckie. Wykładowcy i pracownicy uczelni wyższych mogą dołączyć do projektu, który zakłada udostępnianie archiwum filmowego w celach dydaktycznych. Tematyka Festiwalu nie jest narzucona. Organizatorzy z poszczególnych miast mają możliwość doboru filmów.
W związku z powyższym szczególnie nam miło,  iż klasa III PT I III FTH Zespołu Szkół  CKR w Nowosielcach wraz z opiekunami: p. D. Galant- Mistak i wychowawcami klas p. I. Brodą i p. A. Kosiarską miała możliwość uczestniczenia w takim przedsięwzięciu w Biurze Wystaw Artystycznych w Sanoku.
Dodatkową atrakcją wycieczki do Sanoka  było odwiedzenie Muzeum Historycznego w Sanoku i zwiedzenie szeregu wystaw łącznie z galerią sławnego sanoczanina malarza Zdzisława Beksińskiego. Serdeczne dziękujemy wszystkim: wykładowcom, oprowadzającym, uczniom i opiekunom za udział w pouczającej lekcji wiedzy o blaskach i cieniach dzisiejszego społeczeństwa.
Dorota Galant-Mistak