Piknik naukowy w ZSCKR w Nowosielcach
2018-05-18 00:00:00
W dniach 12 i 13 kwietnia 2018 r. uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach uczestniczyli w pokazach i warsztatach prezentowanych przez Centrum Nauki Kopernik z Warszawy. Zajęcia te zostały zorganizowane i zrealizowane w ramach projektu „Nowa jakość kształcenia ogólnego w ZSCKR w Nowosielcach”.
Pokazy dotyczyły zagadnień: 1 pokaz- Muzyka, 2 pokaz-Ciśnienie. Zainteresowani uczniowie wzięli udział w warsztatach z daktyloskopii, podczas których mieli możliwość badać odciski palców i poznać rolę takiego badania w kryminalistyce.
Zajęcia prowadzone w sposób profesjonalny były atrakcyjne dla uczniów, którzy bawiąc się – poznawali i zapamiętywali wiele treści, praw i zasad występujących w przyrodzie, a dotyczących muzyki, dźwięków, ciśnienia oraz metod daktyloskopii.x