Dar Słowa Bożego – X Konkurs Biblijny w Krośnie
2018-04-17 11:27:35
W krośnieńskim oddziale Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli, w czwartek, 12 kwietnia br., odbył się tegoroczny konkurs biblijny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Uczestniczyło w nim 58 uczniów z 21 szkół średnich z Krosna, Brzozowa, Dynowa, Sanoka, Rymanowa, Iwonicza, Błażowej i Nowosielec. Pierwsze miejsce zdobyło dwoje uczniów, którzy uzyskali identyczny wynik nawet po dodatkowej rundzie pytań, a byli to Aleksandra Pawlik uczennica naszej szkoły i Paweł Sajdak z Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Krośnie. Drugie miejsce zajął Karol Haberek z krośnieńskiego Kopernika, trzecie miejsce wywalczyła Diana Popowczak z Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie, a czwarte miejsce przypadło Adrianowi Wojtasikowi z Liceum Ogólnokształcącego w Rymanowie. Na etapie szkolnym uczniowie mieli wykazać się znajomością Listu do Galatów, a w finale dodatkowo Listu do Filipian oraz 10 wybranych psalmów. W etapie szkolnym wzięło udział 613uczniów pod opieką 27 katechetów.