Na drugi koniec Polski
2018-03-24 13:09:59
Nieborów, Łódź, Gdynia, Hel i Malbork to główne miejsca, do których dotarli uczniowie klasy 4 FTH. W dniach 13 – 16 marca 2018 r. wzięli oni udział w wycieczce edukacyjno – krajoznawczej. Celem wyprawy „na drugi koniec Polski”było poszerzaniewiadomości i umiejętności zawodowych z zakresu ochrony i kształtowania architektury krajobrazu oraz rozwijanie zainteresowań turystycznych poprzez zwiedzanie między innymi następujących obiektów :
  • Zespołu pałacowo – parkowego w Nieborowie – barokowarezydencja rodu Radziwiłłów.
  • Krajobrazowego parku w stylu sentymentalnym w Arkadii k. Łowicza.
  • Zrewitalizowanego zespołu obiektów fabrycznych w Łodzi tzw. „Manufaktura”
  • Nadmorskiego Parku Krajobrazowego – przyrodnicze i kulturowe elementy półwyspu helskiego.
  • Muzeum Rybołówstwa Morskiego na Helu
  • „Daru Pomorza” i Akwarium w Gdyni.
  • Zespołuuzdrowiskowego, molo w Sopocie.
  • Zamku krzyżackiego w Malborku. Obiekt wpisany na Listę UNESCO.
Dla wielu uczniów było to pierwsze spotkanie z bałtyckim morzem i mimo „pogody w kratkę” oraz trudów podróży na pewno pozostanie niezapomnianym przeżyciem.
Marek Cymerman