Warsztaty w Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznym
2017-12-19 16:40:03
W dniach 14 – 15 listopada 2017 r. uczniowie ZSCKR w Nowosielcach uczestniczyli w warsztatach astronomicznych „Piknik pod Gwiazdami” w Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznym w Niepołomicach. Uczestnikami zajęć była młodzież, która korzysta z zajęć dodatkowych z fizyki i geografii w ramach projektu „Nowa jakość kształcenia ogólnego w ZSCKR w Nowosielcach” w ramach  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa IX.- Jakość edukacji i kompetencji w regionie, Działanie 9.2 - Poprawa jakości kształcenia ogólnego.
W trakcie trwania pikniku uczestnicy wzięli udział w prelekcji o tematyce astronomicznej i obserwacjach astronomicznych z wykorzystaniem teleskopów. Młodzież zapoznała się z zadaniami MOA. W ramach pikniku uczniowie poznali również  historię Niepołomic.