Działania profilaktyczno - edukacyjne
2017-11-17 08:28:51

Wraz z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, zorganizowano w ZSCKR  kampanię informacyjno – edukacyjną dla młodzieży uczącej się w naszej szkole, ich rodziców, opiekunów oraz nauczycieli. Kampania była prowadzona w ramach projektu: „ Edukacja dla bezpieczeństwa mieszkańców powiatu sanockiego”. Omawiane tematy dotyczyły m.in. szkodliwości używania substancji psychoaktywnych (dopalaczy) przez młodzież. Spotkania z rodzicami i nauczycielami były przeprowadzone przez psychologa oraz funkcjonariusza policji. Natomiast uczniowie uczestniczyli w zajęciach typu warsztaty, prowadzonych przez psychologa.

W trakcie spotkań zostały rozpowszechnione materiały informacyjno – promocyjne (ulotki, informatory, gadżety). Mamy nadzieję, że zaproponowane działania przyczyniły się do zwiększenia świadomości młodzieży, rodziców i nauczycieli oraz upowszechniły informacje w zakresie możliwości korzystania ze specjalistycznego wsparcia.