Wakacyjny obóz programisty w Zatwarnicy
2017-09-06 16:55:03
W ostatnim tygodniu wakacji, tj.  od 28. 08 do 01.09. 2017 r. w ośrodku wypoczynkowo- szkoleniowym w Zatwarnicy, w Bieszczadach, odbył się obóz programisty. Organizowany był on w ramach projektu „Nowa jakość kształcenia ogólnego w ZSCKR w Nowosielcach” w ramach  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa IX.- Jakość edukacji i kompetencji w regionie, Działanie 9.2 - Poprawa jakości kształcenia ogólnego.
Grupa 12 uczniów uczestniczyła w 40 godzinnym szkoleniu na temat programowania. Poznali podstawowe pojęcia i zasady programowania w różnych językach, a także tworzenia algorytmów postępowania przed tworzeniem projektu programu. Zajęcia warsztatowe polegały na praktycznym wykorzystaniu programowania strukturalnego do pisania programów (praca z językiem Turbo Pascal) oraz poznaniu zasad programowania w języku obiektowym na bazie Delphi 7. Szkolenie prowadził wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sanoku. Po zajęciach uczniowie mogli zrelaksować się odwiedzając tzw. pokój zagadek, czy siłownię. Spacerując po okolicy podziwiali piękno Bieszczad. Wieczory umilały spotkania przy ognisku lub grillu. Wszyscy wrócili wypoczęci, zadowoleni i pełni werwy do pracy w nowym roku szkolnym.
Opiekę nad uczniami sprawowali pani Irena Broda i pan Andrzej Adamski.
Następny obóz programisty dla kolejnej grupy odbędzie się już we września br.