Prezentacja metod i form kształcenia oraz „Konkurs Wiedzy o Sejmie RP”
2017-05-31 14:34:18
22 maja 2017 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach odbyła się prezentacja nowoczesnych metod i form kształcenia w zawodach rolniczych przygotowana przez nauczycieli i uczniów szkoły, połączona z „Konkursem Wiedzy o Sejmie RP” organizowanym przez Biuro Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu RP. W spotkaniu uczestniczyli m.in.: Kazimierz Gołojuch – Poseł na Sejm RP, Piotr Uruski – Poseł na Sejm RP, Ewa Markowska- Bzducha - Dyrektor Departamentu Spraw Społecznych i Oświaty Rolniczej, dr hab. inż. Sylwester Tabor prof. UR Prorektor ds. Dydaktycznych i Studenckich Uniwersytetu Rolniczego im. H. Kołłątaja w Krakowie, przedstawiciele władz samorządowych powiatu sanockiego oraz gmin, duchowni, władze województwa, kierownicy Biur Powiatowych ARiMR i Powiatowych Zespołów Doradztwa Rolniczego, wojewódzcy i powiatowi lekarze weterynarii.
W pierwszej części uroczystości zaproszeni goście mogli wysłuchać występu Zespołu Muzycznego „ZSCKR Nowosielce BAND”, który działa od 2010 r., a także zapoznać się z kierunkami kształcenia oraz nowymi inwestycjami realizowanymi w szkole w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 tj. projektami „Poprawa jakości kształcenia zawodowego w ZSCKR w Nowosielcach poprzez przebudowę garaży na zaplecze dydaktyczne praktycznej nauki zawodu (wartości 3 878 391,72 zł) oraz „Poprawa jakości kształcenia zawodowego w ZSCKR w Nowosielcach poprzez budowę poligonu uprawowego (wartość 3 825 546,00 zł). Ponadto goście poznali bazę szkoły, prezentacje z obszaru weterynarii i odnawialnych źródeł energii.
Dla uczniów przygotowano wykłady prowadzone przez pracowników Biura Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu RP nt. historii parlamentaryzmu w Polsce, architektury sejmowej i drogi ustawodawczej. Następnie odbył się „Konkurs Wiedzy o Sejmie RP”, w którym I miejsce zajął Mateusz Harbasz (1LT), II miejsce Karolina Świątek (1LT), III miejsce Katarzyna Giebułtowska (1LT). W zmaganiach konkursowych wzięło udział 50 uczniów i każdy z nich na zakończenie otrzymał okolicznościowe upominki oraz dyplom, a zwycięzcy nagrody ufundowane przez Marka Kuchcińskiego Marszałka Sejmu RP. Dodatkowo uczestnicy konkursu otrzymali specjalne zaproszenie do Warszawy od posłów i we wrześniu odwiedzą stolicę.
Honorowy Patronat nad przedsięwzięciem objęli: Marek Kuchciński Marszałek Sejmu RP, Krzysztof Jurgiel Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, prof. dr hab. inż. Włodzimierz Sady Rektor Uniwersytetu Rolniczego im. H. Kołłątaja w Krakowie, Kazimierz Gołojuch Poseł na Sejm RP, Piotr Uruski Poseł na Sejm RP.
W przyszłym roku ZS CKR W Nowosielcach będzie obchodzić Jubileusz 60-lecia.