Praktyka zawodowa w Irlandii
2017-04-12 19:58:45
W dniach 6 – 31 marca 2017 roku pierwsza grupa uczniów ZS CKR Nowosielce przebywała na praktyce zawodowej w Irlandii. Zajęcia zaplanowano zgodnie z założeniami projektu  numer POWERVET - 2016 – 1 – PL01 – KA102 – 02526 Nowe doświadczenia zawodowe uczniów ZS CKR Nowosielce– praktyki w Unii Europejskiej.
 Projekt jest realizowany na zasadach programu Erasmus+, a finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój ( PO WER ) w ramach projektu „ Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego”. Wartość projektu wynosi: 494 040, 38 PLN.
 Pierwszą grupę praktykantów stanowili uczniowie technikum żywienia oraz usług gastronomicznych ( 10 osób), technikum weterynarii ( 5 osób ) oraz technikum mechanizacji rolnictwa ( 5 osób ). Wszyscy uczestnicy mobilności przebywali w okolicach Sligo. Oprócz zajęć w zakładach praktyk uczniowie mieli możliwość uczestnictwa w bogatym programie kulturowym.
 Zwiedzili min. takie miejsca jak: Holy Well, Dooney Rock, Glewcar Waterfall, Strandhill, Enniskillen . W każdą sobotę zorganizowane były dłuższe wyjazdy do Belfastu, Knock, Famine Museum, Westport. Bardzo ważnym doświadczeniem były zajęcia z języka angielskiego z native-speakerem oraz udział w obchodach Dnia Świętego Patryka – patrona Zielonej Wyspy. Na zakończenie zajęć każdy z uczestników otrzymał certyfikat potwierdzający udział w stażu zagranicznym.

Robert Piechocki