Dodano 2017-12-20 20:07:14 przez Agata Pastuszek
W dniach 10 – 11 grudnia 2017 roku odbyła się w Domu Kultury w Nowosielcach Wystawa Bożonarodzeniowa, w której uczestniczył również ZSCKR Nowosielce. W wystawie uczestniczyli nie tylko rękodzielnicy z terenu Gminy Zarszyn, ale również z innych gmin powiatu sanockiego. Były to zarówno osoby indywidualne, jak i  szkoły oraz stowarzyszenia.
Dodano 2017-12-19 16:40:03 przez Agata Pastuszek
W dniach 14 – 15 listopada 2017 r. uczniowie ZSCKR w Nowosielcach uczestniczyli w warsztatach astronomicznych „Piknik pod Gwiazdami” w Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznym w Niepołomicach. Uczestnikami zajęć była młodzież, która korzysta z zajęć dodatkowych z fizyki i geografii w ramach projektu „Nowa jakość kształcenia ogólnego w ZSCKR w Nowosielcach” w ramach  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa IX.- Jakość edukacji i kompetencji w regionie, Działanie 9.2 - Poprawa jakości kształcenia ogólnego.
Dodano 2017-12-10 18:57:46 przez Agata Pastuszek
Szanowni Rodzice!

W związku z realizacją w naszej szkole Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2016 – 2020, który ma na celu rozwijanie zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych do bibliotek szkolnych, kierujemy do Państwa list dotyczący wpływu czytelnictwa na rozwój Waszych dzieci oraz prosimy Was gorąco, abyście zachęcali ich do wypożyczania i czytania  książek.
Po konsultacjach z Radą Rodziców i Samorządem Uczniowskim do biblioteki szkolnej z dotacji w ramach programu zakupiono ok. 600 tytułów książek. Są to atrakcyjne dla młodzieży, bestsellerowe pozycje.
Młodzi ludzie, w których zaszczepiamy miłość do książek, na pewno będą czytać w przyszłości. O tym, jakie znaczenie mogą mieć dla dzieci i młodzieży książki, musimy pamiętać zarówno my, nauczyciele, jak i Państwo, Rodzice.
Dajmy szansę naszym wychowankom, by wyrośli na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi.

Nauczyciel - bibliotekarz

WPŁYW CZYTANIA NA ROZWÓJ INTELEKTUALNY
DZIECI I MŁODZIEŻY

Czytanie - oto najlepszy sposób uczenia się.
                                                                            (Aleksander Puszkin)
We współczesnym świecie umiejętność czytania i pisania jest nieodzowna. Czytelnictwo jako element cywilizacji, nauki i kultury jest najpotężniejszym instrumentem, podstawą postępu i rozwoju człowieka. Brak oczytania uniemożliwia wyrażanie swoich myśli, poglądów, przekonań. Uniemożliwia porozumiewanie i prawidłowe komunikowanie się.
Dodano 2017-12-10 18:44:28 przez Agata Pastuszek
Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, przepowiedni, wróżb.  W ostatnim tygodniu listopada przypadają Andrzejki oraz nie wszystkim znane Katarzynki.
Dnia 23 listopada 2017r. o godzinie 17.00  na zaproszenie Biblioteki Pedagogicznej w Sanoku  (w ramach akcji propagowania czytelnictwa)  młodzież naszej szkoły wzięła udział w IMPREZIE KATARZYNKOWEJ.
Dodano 2017-12-04 20:49:41 przez Agata Pastuszek
W dniu 31.11.2017 w Zespole Szkół nr 3 w Sanoku odbyły się Rejonowe Zawody w Unihokeju chłopców. Do udziału zgłosiło się 8 drużyn ze szkół z powiatu sanockiego i brzozowskiego. Drużyna z ZSCKR w Nowosielcach, która trenuje ze sobą od września 2017, pokonała w grupie: I LO z Sanoka- 2:0, ZSE z Brzozowa- 2:0, ustępując faworytom turnieju- II LO z Sanoka. W walce o półfinał wojewódzki drużyna z ZSCKR w Nowosielcach ostatecznie zajęła wysokie 4 miejsce.

strony:

<- | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | ->