Dodano 2017-10-19 10:56:16 przez Agata Pastuszek
Akcja „Narodowe Czytanie”organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: Trylogię Henryka Sienkiewicza oraz Lalkę Bolesława Prusa. W ubiegłym roku Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda rozpoczęli Narodowe Czytanie od Quo vadis Henryka Sienkiewicza. W całej Polsce i za granicą Quo vadis przeczytano w ponad 2200 miejscach. W tym roku „bohaterem” Narodowego Czytania było Wesele Stanisława Wyspiańskiego.  Utwór pierwszy raz wybrano podczas społecznego głosowania.

Dodano 2017-10-17 21:41:50 przez Agata Pastuszek
Od zawsze wiadomo, że nie ma w życiu nic cenniejszego nad zdrowie. W związku z tą życiową dewizą wychowawcy internatu ZS CKR w Nowosielcach podejmują działania, mające na celu profilaktykę prozdrowotną.
Dodano 2017-10-14 19:03:05 przez Agata Pastuszek
Zamek w Pieskowej Skale oraz kopalnia soli kamiennej w Bochni to dwa główne punkty wycieczki, w której 3 października 2017 roku wzięli udział uczniowie klasy IV i III Technikum Architektury Krajobrazu i Rolnictwa.
Dodano 2017-10-07 19:10:43 przez Agata Pastuszek
Niezwykle ciekawy i pracowity dla uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach był pierwszy miesiąc nowego roku szkolnego 2017/18.  Już 3 września z krakowskiego lotniska Balice w podróż do Dublina wyruszyło 20 praktykantów.
Dodano 2017-10-07 17:05:06 przez Agata Pastuszek
W dniu 27 września uczniowie klas weterynaryjnych uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w klinice weterynaryjnej w Orzeszu. Klinika dysponuje nowoczesnym sprzętem diagnostycznym oraz terapeutycznym (rentgen cyfrowy, USG, wideo endoskopia, wideo laparoskopia nowoczesne wyposażona sala operacyjna z aparatem do znieczulenia wziewnego).

strony:

<- | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ->